Czwartek, 24 Stycznia 2019 | Wysoki kontrast
Logo graficzne WORD Olsztyn
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie

Warmińsko-Mazurski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny


loga turnieju

Turniej jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz jest eliminacją ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

W-M Turniej Motoryzacyjny spełnia nastepujące cele: popularyzuje wśród młodzieży szkolnej wiedzy o przepisach ruchu drogowego, upowszechnia wiedzę motoryzacyjną a także propaguje kulturalne i partnerskie zachowania w ruchu drogowym. Ważnym elementem jest popularyzacja zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej ma charakter wieloetapowy, co oznacza, że zwycięska drużyna całych zmagań jest wyłaniana poprzez eliminacje szkolne, powiatowe oraz finał wojewódzki, który zakończony jest wręczeniem pucharów oraz atrakcyjnych nagród ufundowanych przez WORD - Regionalne Centrum BRD w Olsztynie. Turniej obejmuje swoim zasięgiem uczniów z całego województwa warmińsko - mazurskiego.

Zasady uczestnictwa w Turnieju

Opiekunowie drużyn (dyrektor szkoły lub wyznaczony nauczyciel) organizują eliminacje szkolne. Polegają one w szczególności na przeprowadzeniu testów. Inne konkurencje na tym etapie nie są wymagane. Reprezentacja szkoły zgłaszana jest następnie do właściwego powiatowego lub miejskiego Komitetu Organizacyjnego, który organizuje Finał szczebla powiatowego/miejskiego. Drużyna, która zajmie w finale powiatowym/miejskim pierwsze miejsce reprezentuje obszar Powiatu na Finale Wojewódzkim organizowanym przez WORD - Regionalne Centrum BRD w Olsztynie lub WORD Elbląg.

Aktualności

29.05.2018 25 maja 2018 roku na terenie Zespołu Szkół im. Emilii Sukertowej - Biedrawiny w Malinowie odbył się Finał Wojewódzki Warmińsko - Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego zorganizowany przez WORD – Regionalne Centrum BRD w Olsztynie oraz Starostwo Powiatowe w Działdowie. Nieocenioną pomoc w przeprowadzeniu konkurencji praktycznych zaoferował także Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji wraz z Komendą Powiatową Policji oraz Ratownicy i PCK z Działdowa.
Po oficjalnym otwarciu Finału, którego dokonał Z-ca Dyrektora WORD – Regionalnego Centrum BRD w Olsztynie Pan Marek Bojarski wraz ze Wicestarostą działdowskim Panem Marianem Brandt, siedemnaście drużyn o 10.20 rozpoczęło pierwszą konkurencję finałową czyli rozwiazywanie testu z przepisów ruchu drogowego, testu skrzyżowań oraz historii polskiej motoryzacji.
Po rozwiązaniu testów drużyny przystąpiły do czterech konkurencji praktycznych:

  1. sprawdzian z umiejętności przygotowania pojazdu (motoroweru) do jazdy, polegająca na sprawdzeniu i wskazaniu elementów wpływających na bezpieczeństwo jazdy,
  2. jazda sprawnościowa motorowerem po określonym torze przeszkód,
  3. jazda sprawnościowa samochodem z „Talerzem Stewarda” polegająca, na przejechaniu slalomu nie gubiąc piłeczki leżącej na umieszczonym talerzu,
  4. zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy, polegające na prawidłowym udzieleniu pierwszej pomocy przy upozorowanym wypadku drogowym.

Z 17 zespołów walczących o miano najlepszej drużyny I miejsce zdobyli reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy w składzie. Za nimi, na II miejscu znalazła się drużyna z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku, a III miejsce na podium wywalczył Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy Finału otrzymali dyplomy i okolicznościowe zestawy gadżetów ufundowanych przez WORD Olsztyn oraz Starostwo w Działdowie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na Finale Ogólnopolskim w Białymstoku w dniach 12-13 czerwca br.

Poniżej lista nagród FW:

Miejsce I – Artur Szczepkowski, Patryk Młyński, Wojciech Tymiński ZSZiO w Nidzicy, Smartfony ASUS Zenfone 3 Max
Miejsce I – Dariusz Grzebski, Opiekun drużyny, ZSZiO w Nidzicy, Puchar
Miejsce I – Nagroda dla szkoły - ZSZiO w Nidzicy, Puchar oraz Aparat cyfrowy NIKON Coolpix B500
Miejsce II – Michał Michna, Mateusz Zajkowski, Klaudiusz Klim, ZSEiI w Giżycku, Głośniki bluetooth JBL Flip 3 Deep Black
Miejsce II – Wojciech Jankowski, Opiekun drużyny ZSEiI w Giżycku, Puchar
Miejsce III – Sebastian Czerwiński, Arkadiusz Dardziński, Piotr Popiołek, Zespół Szkół Zawodowych w Piszu, Dyski 2 TB LaCie Porsche design
Miejsce III – Marcin Gietek, Opiekun drużyny ZSZ w Piszu, Puchar

Zdjęcia z FW 2018 w Zespole Szkół w Malinowie:

FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018  FWTMOTO2018 

28.05.2018 W sekcji do pobrania zamieściliśmy Klasyfikację Generalną po Finale Wojewódzkim W-M MTM 2018, który odbył się 25 maja br. w ZS w Malinowie.

21.05.2018 Informujemy, iż konkurencja obsługi codziennej będzie przeprowadzona przy pomocy samochodu FIAT 126P. Konkurencja jazda sprawnościowa motorowerem odbędzie się na baze trasy regulaminowej nr 5 przy pomocy skutera z automatyczną skrzynią biegów. Konkurencja jazdy sprawnościowej z "Talerzem Stewarda" odbędzie się samochodem Fiat Punto.

14.05.2018 Zamieściliśmy scenariusz Finału wojewódzkiego Warmińsko - Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2018. Gratulujemy zwycięzcom eliminacji powiatowych i zapraszamy do ZS w Malinowie.

05.04.2018 Informujemy, że tegoroczny Finał Wojewódzki Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego odbędzie się w dniu 25 maja br. w Zespole Szkół w Malinowie, Malinowo 10, 13-200 Działdowo, www.zsmalinowo.com. Organizatorami są: WORD - Regionalne Centrum BRD w Olsztynie oraz Starostwo Powiatowe w Działdowie. W razie zapytań dot. Finału wojewódzkiego prosimy o kontakt z Działem BRD i Szkoleń WORD Olsztyn.

22.03.2018 Informujemy, że wydrukowane testy na eliminacje szkolne są już dostępne do odebrania: dla miasta Olsztyna - w Olsztyńskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, http://www.odn.olsztyn.pl/, dla Powiatu olsztyńskiego - w Warmińsko - Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, http://wmodn.olsztyn.pl/, a dla pozostałych powiatów w województwie oraz miasta Elbląga - w Wydziałach ruchu drogowego Komend powiatowych/miejskich Policji.

18.01.2018 Przygotowujemy materiały na tegoroczną edycję Turnieju. W przygotowaniu są również testy na eliminacje szkolne.

Dokumenty do pobrania

pdf icon Klasyfikacja Generalna po Finale Wojewódzkim W-M Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2018, w ZS w Malinowie

pdf icon Scenariusz Finału Wojewódzkiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2018 w ZS w Malinowie

pdf icon Regulamin W-M Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

pdf icon Baza pytań testowych z historii polskiej motoryzacji
(W sprawie otrzymania klucza odpowiedzi prosimy pisać na adres brd@word.olsztyn.pl)

pdf icon Dyplomy na eliminacje szkolne, powiatowe, miejskie

pdf icon Pismo przewodnie do szkół

pdf icon Pismo przewodnie do starostów

pdf icon Pismo przewodnie do burmistrzów

pdf icon Program obliczeniowy MTM

Link do naszej strony na facebook.com Znak graficzny Fair Play Znak graficzny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego Znak graficzny Warmińsko-Mazurskiej Rady BRD
© WORD Olsztyn 2017