Czwartek, 24 Maja 2018 | Wysoki kontrast
Logo graficzne WORD Olsztyn
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie

Warmińsko-Mazurski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny


loga turnieju

Turniej jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz jest eliminacją ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

W-M Turniej Motoryzacyjny spełnia nastepujące cele: popularyzuje wśród młodzieży szkolnej wiedzy o przepisach ruchu drogowego, upowszechnia wiedzę motoryzacyjną a także propaguje kulturalne i partnerskie zachowania w ruchu drogowym. Ważnym elementem jest popularyzacja zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej ma charakter wieloetapowy, co oznacza, że zwycięska drużyna całych zmagań jest wyłaniana poprzez eliminacje szkolne, powiatowe oraz finał wojewódzki, który zakończony jest wręczeniem pucharów oraz atrakcyjnych nagród ufundowanych przez WORD - Regionalne Centrum BRD w Olsztynie. Turniej obejmuje swoim zasięgiem uczniów z całego województwa warmińsko - mazurskiego.

Zasady uczestnictwa w Turnieju

Opiekunowie drużyn (dyrektor szkoły lub wyznaczony nauczyciel) organizują eliminacje szkolne. Polegają one w szczególności na przeprowadzeniu testów. Inne konkurencje na tym etapie nie są wymagane. Reprezentacja szkoły zgłaszana jest następnie do właściwego powiatowego lub miejskiego Komitetu Organizacyjnego, który organizuje Finał szczebla powiatowego/miejskiego. Drużyna, która zajmie w finale powiatowym/miejskim pierwsze miejsce reprezentuje obszar Powiatu na Finale Wojewódzkim organizowanym przez WORD - Regionalne Centrum BRD w Olsztynie lub WORD Elbląg.

Aktualności

21.05.2018 Informujemy, iż konkurencja obsługi codziennej będzie przeprowadzona przy pomocy samochodu FIAT 126P. Konkurencja jazda sprawnościowa motorowerem odbędzie się na baze trasy regulaminowej nr 5 przy pomocy skutera z automatyczną skrzynią biegów. Konkurencja jazdy sprawnościowej z "Talerzem Stewarda" odbędzie się samochodem Fiat Punto.

14.05.2018 Zamieściliśmy scenariusz Finału wojewódzkiego Warmińsko - Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2018. Gratulujemy zwycięzcom eliminacji powiatowych i zapraszamy do ZS w Malinowie.

05.04.2018 Informujemy, że tegoroczny Finał Wojewódzki Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego odbędzie się w dniu 25 maja br. w Zespole Szkół w Malinowie, Malinowo 10, 13-200 Działdowo, www.zsmalinowo.com. Organizatorami są: WORD - Regionalne Centrum BRD w Olsztynie oraz Starostwo Powiatowe w Działdowie. W razie zapytań dot. Finału wojewódzkiego prosimy o kontakt z Działem BRD i Szkoleń WORD Olsztyn.

22.03.2018 Informujemy, że wydrukowane testy na eliminacje szkolne są już dostępne do odebrania: dla miasta Olsztyna - w Olsztyńskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, http://www.odn.olsztyn.pl/, dla Powiatu olsztyńskiego - w Warmińsko - Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, http://wmodn.olsztyn.pl/, a dla pozostałych powiatów w województwie oraz miasta Elbląga - w Wydziałach ruchu drogowego Komend powiatowych/miejskich Policji.

18.01.2018 Przygotowujemy materiały na tegoroczną edycję Turnieju. W przygotowaniu są również testy na eliminacje szkolne.

Dokumenty do pobrania

pdf icon Scenariusz Finału Wojewódzkiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2018 w ZS w Malinowie

pdf icon Regulamin W-M Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

pdf icon Baza pytań testowych z historii polskiej motoryzacji
(W sprawie otrzymania klucza odpowiedzi prosimy pisać na adres brd@word.olsztyn.pl)

pdf icon Dyplomy na eliminacje szkolne, powiatowe, miejskie

pdf icon Pismo przewodnie do szkół

pdf icon Pismo przewodnie do starostów

pdf icon Pismo przewodnie do burmistrzów

pdf icon Program obliczeniowy MTM

Link do naszej strony na facebook.com Znak graficzny Fair Play Znak graficzny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego Znak graficzny Warmińsko-Mazurskiej Rady BRD
© WORD Olsztyn 2017