Jak zapisać się na egzamin?

Przez internet:

1 Usługa dostępna jest za pośrednictwem serwisu info-car.pl.
Pamiętaj! Na egzamin możesz zapisać się po ukończeniu kursu na prawo jazdy.
Po skończeniu kursu na prawo jazdy, informacja o tym musi trafić do systemu informatycznego. Twój numer PKK (Profil Kandydata Kierowcy) musi mieć odpowiedni status. Jeżeli nie wiesz, czy już możesz zapisać się na egzamin status Twojego PPK możesz sprawdzić tutaj – Sprawdź status PKK .

Uwaga.
Wybierz rodzaju egzaminu i termin. Opłać egzamin (kartą płatniczą lub e-przelewem). Poczekaj na potwierdzenie terminu przez nasz ośrodek.

2 Osobom, które nie mogą skorzystać z systemu Info-car, udostępniamy formułę elektronicznego zapisu przy pomocy formularza. Aby wyznaczyć termin egzaminu należy wypełnić wszystkie pola formularza, zatwierdzić przyciskiem “Złóż wniosek” oraz dokonać opłaty za egzamin na konto: Bank Pekao S.A. 72 1240 5598 1111 0010 8388 5508. W tytule wpłaty należy podać nazwisko, imię, adres zamieszkania, numer PESEL oraz przeznaczenie wpłaty np.: opłata za egzamin praktyczny kat. „B”. Po prawidłowym przesłaniu wniosku i dokonaniu opłaty prosimy oczekiwać na kontakt z naszej strony.

Telefonicznie:

Osoby, których dokumenty znajdują się w ewidencji WORD mogą wyznaczyć kolejny termin egzaminu telefonicznie, kontaktując się w tym celu z Działem Organizacji Egzaminów, tel. (089) 538 11 80. Warunkiem wyznaczenia kolejnego terminu egzaminu telefonicznie będzie dokonanie opłaty za egzamin na konto Bank Pekao S.A. 72 1240 5598 1111 0010 8388 5508. W tytule wpłaty należy podać nazwisko, imię, adres zamieszkania, numer PESEL oraz przeznaczenie wpłaty np.: opłata za egzamin praktyczny kat. „B”.
Warunek ten nie dotyczy osób, które posiadają wystarczające, dodatnie saldo w systemie egzaminacyjnym, np. z odwołanego egzaminu lub wcześniej wniesionej opłaty.

Osobiście w siedzibie WORD:

Mając na względzie zapisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE wszelkie sprawy związane ze złożeniem dokumentów w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Olsztynie i ustaleniem terminu egzaminu państwowego muszą być załatwiane osobiście lub przez osobę upoważnioną.


Na terenie ośrodka będą mogły przebywać jedynie osoby egzaminowane.

Uwaga!

Nie masz czasu na egzamin w dni robocze?
W naszym Ośrodku egzaminy państwowe na prawo jazdy są przeprowadzane również w soboty.
Terminy sobót egzaminacyjnych dostępne są na naszej stronie.

W środy możesz zdawać egzamin teoretyczny również w godzinach popołudniowych. W tym czasie będzie również czynne Biuro Obsługi Klienta.

Ważne! Godzina rozpoczęcia egzaminu.

Informujemy, iż z dniem 1 stycznia 2020r. ulegają zmianie przepisy dotyczące organizacji egzaminów państwowych – § 13 ust. 3 – Dz. U. z 2019 r. poz. 1206.
Z związku z tym, osoba egzaminowana rozpoczyna część teoretyczną i praktyczną egzaminu o wyznaczonej godzinie wskazanej w zaświadczeniu. Osoby egzaminowane, które nie stawią się na egzamin o wyznaczonej godzinie nie będą mogły przystąpić do egzaminu w dniu bieżącym.
Prosimy o punktualne stawiennictwo na egzamin państwowy.

Złożenie dokumentów

Zgodnie z art. 99 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Mając na względzie zapisy w/w rozporządzenia wszelkie sprawy związane ze złożeniem dokumentów w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Olsztynie i ustaleniem terminu egzaminu państwowego muszą być załatwiane osobiście lub przez osobę upoważnioną.

Wzór upoważnienia do pobrania i wydrukowania (format A5, PDF)

Przeniesienie dokumentów

W jaki sposób można przenieść profil kandydata na kierowcę (PKK) do innego ośrodka?

W przypadku chęci rezygnacji ze zdawania egzaminów w WORD Olsztyn należy złożyć wniosek o przeniesienie profilu (PKK) do innego ośrodka.

Wniosek można złożyć:

  1. osobiście – od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 – 15.15
    w siedzibie WORD Olsztyn ul. Towarowa 17, pokój 18
  2. za pośrednictwem formularza elektronicznego


Szczegółowe informacje możesz uzyskać:

• telefonicznie: pod numerem: 89 538-11-80, Fax: 89 538-11-35;
• mailowo pod adresem: egzaminy@word.olsztyn.pl

Scroll to Top
Skip to content